Hara soo ja metsade avasturetk ~13 km

Juminda poolsaar, Lahemaa rahvuspark

Juminda poolsaar on poolsaar Eesti põhjarannikul Kolga ja Hara lahe vahel, Kuusalu vallas Harjumaal. See kuulub tervikuna Lahemaa rahvusparki ja suurt osa poolsaarest katab okaspuumets. Poolsaare keskosas on kaks suurt raba: Aabla raba ja Hara soo. Viimast me #hetkeretked oktoobrikuu retkel avastama lähemegi.

Hara soo avastusretk promo

Retke käigus liigume ringi kujuliselt läbi Hara sood ümbritseva metsa ja üle rabamaastiku. Jalutame mööda ajaloolist salapiirituse vedajate rada, uudistame kunagist turbakaevandust ja märkame, kuidas loodus seda millimeeter haaval tagasi haarab. Jõuame välja raba peale, kus vaatleme lisaks loomade sissekäidud radadele ka erineva suurusega avatud veesilmasid - rabalaukaid.

Retke pikkuseks on umbes 12-13 kilomeetrit, mille läbime koos puhkepausidega eeldatavalt 5 tunniga. Matka keskel teeme rabalaugaste servas 20-minutilise lõuna- ja puhkepausi, kus lisaks teie enda kodust kaasa toodud toidupaladele pakume omaltpoolt teed, väikeseid pirukaid ja pisut magusat.

Tegemist ei ole räätsamatkaga - raba peal liikumiseks sobivad veekindlad matkasaapad või maastikujooksuks mõeldud jalatsid. Kel on, võiks kasutada sääriseid.

Hara laukad. Foto autor: Lauri Pugast

Hinnas sisaldub: retkejuhi teenus, planeeritud rada, pausi ajal tee ja väike pirukas. Lisaks - iga osaleja saab mälestuseks #hetkeretked rinnamärgi!

Tule retkele, kui:

  • oled matkahuviline, kes soovib vahelduseks liikuda mujal kui ülerahvastatud tähistatud matkarajad.
  • soovid ennast veidi pikema päevamatka distantsiga proovile panna.
  • eelistad looduses liikuda väiksemas grupis (meie retkedel on maksimaalselt 8 osalejat).

Täpsema info kogenemiskoha ja soovitustega saadame pileti ostnutele e-postiga hiljemalt üks päev enne retke toimumist.

Lisaküsimuste korral palun kirjuta: lauri@hetkeretked.ee

Võta hetk ja tule retkele!
#hetkeretked